Gündem

Son dakika! Bakan Akar açıkladı: 506 terörist etkisiz hâle getirildi!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar Pençe-Kilit operasyonuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Akar açıklamasında, Pençe-Kilit operasyonunda şu ana kadar 506 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Terörle mücadele kapsamında da açıklama yapan Bakan Akar, Pençe-Kilit operasyonunda şu ana kadar 506 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bakan Akar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Pençe-Kilit operasyonunda belli bir aşamaya gelindi. Zap bölgesi büyük ölçüde teröristlerden temizlendi. Yıllardan beri orada yerleşmiş teröristlerin mağaralarına girildi. İnleri, mağaraları, sığınakları teröristlerin başlarına yıkıldı. Pençe-Kilit operasyonuyla birlikte de Irak sınırı olan 302 kilometrelik hat güvenli hâle getirildi. Pençe-Kilit operasyonunda şu ana kadar 506 terörist etkisiz hâle getirildi. Operasyon kapsamında teröristler tarafından kullanılan 600’e yakın mağara, sığınak ile 2 binden fazla mayın ve el yapımı patlayıcı imha edildi. Mehmetçik operasyonda teröristlere ait 1174 silah ile 533 bin 275 mühimmat ele geçirdi.”