Gündem

Son Dakika ‘Apo öldü mü?’ ‘PKK’lı Terörist Başı Abdullah Öcalan Öldü Mü?’ haberleri doğru değil

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ın öldüğü yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Savcılık, bu tür paylaşımlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacağını bildirdi.

Son  dakika haberi! Pkk lı terörüst başı APO Abdullah Öcalan öldü iddiası yine sosyal medyada konuşulmaya başladı. PKK ele başı Abdullah Öcalan öldü mü? Sosyal medyada Abdullah Öcalan öldüğüne dair haberler artıyor. Savcılık 2 gün önce konuyla ilgili açıklama yapmış ve yalanlanmıştı.

Türkiye’nin en büyük terörist başı olan, Kürt ve Türk kardeşliğini emperyalist güçlerle bozmaya çalışan ve insanlarımızı öldüren bebek katili Abdullah Öcalan’ın öldüğüne dair bilgiler dolanıyor.

APO’nun öldüğü yeni iddialarına yönelik savcılıktan açıklama yapılmıştı.

Son dakika olarak sosyal medyaya düşen APO’nun öldüğü iddiası ne amaçla ve neden dolaştığı henüz bilinmiyor.

Abdullah Öcalan’ın öldüğüne dair söylentilerin dünden beri dolandığı söyleniyor.

TEROR ORGUTU ELEBASI SANIK ABDULLAH OCALAN, TURK CEZA KANUNU”NUN 125. MADDESINE GORE ” VATANA IHANET ” SUCUNDAN IDAMA MAHKUM OLDU. (ANADOLU AJANSI) ABDURRAHMAN ANTAKYALI (19990629)

Söylentilerin avukatların Öcalan ile görüşmek için kasıtlı olarak yayıldığını iddia edenler de var. 23 Eylül 2020 tarihinden beri Öcalan’a görüş yasağı olduğu bu nedenle söylentilerin bilerek yayıldığı görüşü de mevcut.

SAVCILIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bursa Cumhuriyet Basşsavcısı Uğurhan Kuş imzası ile yapılan yazılı açıklamada, İmralı Adası’nda bulunan, ömür boyu hapis cezasını çarptırılan terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’ın öldüğü şeklindeki sosyal medya hesaplarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bazı sosyal medya hesaplarında Abdullah Öcalan isimli hükümlünün öldüğü yönünde haberler yer aldığı anlaşılmış olup, bu haberler tamamen asılsızdır. Bu tür asılsız haberleri yapan ve yayanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca gereğine tevessül edilmiş olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”