Sağlık

Son dakika! Ağır hasta sayısı yüzde 42 arttı!

Koronavirüs tablosunda korkutan gelişme. Bakan açıkladı, ağır hasta sayısı yüzde 42 arttı.

Son dönemde Türkiye genelinde vaka sayılarının artmasıyla birlikte yeni kısıtlama ve yasaklar da gündeme geldi. Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarının yanı sıra pek çok ilde etkinliklere, davetlere ve müzik dinletilerine sınırlamalar getirildi.

Durumun ciddiyeti bu şekilde ilerlerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak Türkiye’deki tablonun ne kadar ciddi olduğunu aktardı.

BAKAN KOCA’NIN KORONAVİRÜS PAYLAŞIMI

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda; “Nisan ayında hastaların %65’i, vefatların ise %54’ü İstanbul’daydı. Aldığımız tedbirler ile hasta sayısı %72, vefatlar %78 azaldı. 11 Eylül’de hasta sayısı geçen ayın hasta sayısının yaklaşık iki katı. Bugün filyasyon ekip sayımızı %34 artırdık. Tedbirlere birlikte uyalım. Nisan ayında ağır hastaların %76’sı İstanbul’daki hastanelerimizdeydi. Ancak son 1 ay içinde ağır hasta sayısı İstanbulda %42 arttı. İstanbul’da oluşabilecek riski birlikte yok edebiliriz. Mücadele gücümüz TEDBİRlere BİRLİKte uyum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu