Genel

Son dakika! ABD Başkanı Trump DSÖ ile ilişkilerini sonlandırdıklarını açıkladı!

Son dakika haberine göre, ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ile ilişkilerini sonlandırdığını açıkladı. Trump, "Bugün Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkimizi sonlandırıyoruz." dedi.

Son dakika! ABD Başkanı Trump, “Bugün Dünya Sağlık Örgütü ile ilişkimizi sonlandırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Donald Trump, “Çin, Vuhan virüsünün tüm dünyaya yayılmasına izin verdi, DSÖ’nün dünyayı yanlış yönlendirmesine neden oldu. ABD’nin DSÖ ile ilişkisini bitirmeye karar verdik. ABD, DSÖ’ye ayırdığı fonu başka yerlerde kullanacak” dedi.

ABD Başkanı Donald Trump düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“ÇİN, WUHAN VİRÜSÜNÜN DÜNYAYA YAYILMASINA İZİN VERDİ”

Trump, “Çin, Vuhan virüsünün tüm dünyaya yayılmasına izin verdi, DSÖ’nün dünyayı yanlış yönlendirmesine neden oldu. ABD’nin DSÖ ile ilişkisini bitirmeye karar verdik. ABD, DSÖ’ye ayırdığı fonu başka yerlerde kullanacak” dedi.

“HONG KONG ARTIK ÖZERK DEĞİL”

Donald Trump, “Çin, ABD’nin sanayi sırlarını çalmak için yıllarca çok şey yaptı. ABD’li yatırımcıları Çin şirketlerinin eylemlerinden korumalıyız. Çin, ABD’ye ve dünyaya verdiği sözleri tutmuyor ve maalesef şu anda Hong Kong halkına zarar veriyor. Hong Kong’un artık otonom olmadığını görüyoruz ve Hong Kong’un ABD nezdindeki özel statüsünü kaldırıyoruz. Hong Kong artık özerk değil” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler