Ekonomi

Son 23 gün kaldı: Ziraat Bankası bankamatik kartının kredi kartı özelliğini kullananlar dikkat!

Pek çok kişi bankaların kredi kartlarını kullanıyor. Ziraat Bankası bankamatik kartının kredi kartı özelliğini kullananlar için ise önemli bir duyuru yapıldı. Banka tarafından yapılan duyuruda, indirimli faiz oranlı sonradan taksitlendirme kampanyası düzenlendiği bildirildi. Kart sahiplerinin faydalanabileceği kampanya 23 gün sonra sona erecek.

Ziraat Bankası müşterileri için yeni bir kampanya duyurusunda bulundu. Dev banka tarafından yapılan kampanya açıklamasında, alışverişler için taksitlendirme imkanı sağlanacağı açıklandı. Buna göre 5.001-30.000 TL aralığındaki işlemler indirimli faiz oranı üzerinden sonradan taksitlendirilebilecek. Anılan işlemlerine ilişkin cari faiz oranı %1,98 iken, kampanya kapsamında bu oran % 1,78 olarak indirimli uygulanacak.

Taksitlendirme kampanyasının detayları:

Sonradan taksitlendirme işlemi yalnızca işlemin yapıldığı gün ve Müşteri İletişim Merkezi (0850 258 00 00) aracılığıyla iptal edilebilmektedir.

Sonradan taksitlendirilmiş işlemin Müşteri İletişim Merkezi’nden erken kapaması yapılabilmektedir.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş. kampanya koşullarını değiştirme veya durdurma hakkına sahiptir.

Sonradan taksitlendirme işlemi Bankkart Mobil, Ziraat Mobil, İnternet Şubesi veya Müşteri İletişim Merkezi (0850 258 00 00) aracılığı ile gerçekleştirilebilecektir.

Sonradan taksitlendirme talebi alınan bir işlemin ilgili hesap döneminde dönem içi işlemlere girmesi halinde taksitlendirme süreci tamamlanabilmektedir. Diğer bankaların üye iş yerlerinden gerçekleştirilen işlemlerin Bankamıza aktarılmasında gecikme yaşanması durumunda, dönem içi işlemlere girmemiş taksitlendirme talepleri gerçekleştirilemeyebilecektir. Sonradan taksitlendirmeye yönelik taleplerin durumu dijital kanallarımızdan izlenebilmektedir.
Gün sonu işlemleri devam ederken sonradan taksitlendirme işlemleri yapılamamaktadır.

Taksitlendirme işlemi, ilgili dönemin hesap kesim tarihinden önce yapılmalıdır.

Ekstreleşmiş harcamalar için taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.

Gecikmiş kredi kartı borcunun bulunması durumunda sonradan taksitlendirme işlemi yapılamamaktadır.

POS/ÖKC üzerinden gerçekleşen harcamalar (e-ticaret işlemleri dahil) sonradan taksitlendirilebilmektedir.

Taksitlendirilmiş bir işlem için tekrar taksitlendirme talebi alınamamaktadır.

Taksitlerin geri ödeme süresi boyunca kredi kartı hesap kesim tarihi değişikliği yapılamamaktadır.

Bankkart Lira kullanılarak yapılan işlemler, kurumsal tahsilat, fatura ödeme ve nakit çekim işlemleri kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir.

Kurumsal kartlar ve Bankkart Ücretsiz ile yapılan işlemler kampanya kapsamında değerlendirilmemektedir.

Yasal olarak taksitlendirmeye izin verilen sektörlerde faaliyet gösteren iş yerlerinden Bankkart’ın kredi kartı özelliği ile yapılacak yurt içi işlemler sonradan taksitlendirmeye konu edilebilecektir.