Gündem

Şoke eden ölüm! Brezilya’da koronavirüs aşı denemelerine katılan doktor öldü

Brezilya'da Oxford koronavirüs aşı denemelerine gönüllü katılan bir doktor hayatını kaybetti. Doktorun ölüm nedeninin henüz bilinmediği ve araştırmanın ardından açıklama yapılması bekleniyor. Ölümün aşıdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı açıklamanın ardından netlik kazanacak.

Brezilya Ulusal Sıhhi Gözetim Ajansı, Oxford koronavirüs aşı denemelerine gönüllü katılan bir doktorun hayatını kaybettiği açıklandı. Doktorun ölüm nedeninin henüz bilinmediği ve araştırmanın ardından açıklama yapılması bekleniyor. Ölümün aşıdan kaynaklanıp kaynaklanmadığı açıklamanın ardından netlik kazanacak.

Hayatını kaybeden gönüllünün 28 yaşındaki doktor João Pedro Feitosa, ölüm nedeninin ise ‘COVID-19’dan kaynaklanan komplikasyonlar’ olduğu ifade edildi.

AA’nın aktardığına göre, Anvisa, 19 Ekim’de hayatını kaybeden Feitosa’nın ölüm sebebinin henüz belli olmadığını, araştırmanın devam ettiğini ve “ChAdOx1 nCoV-19” adlı aşı adayının deneylerine devam edileceğini açıkladı.

Ölümün aşıdan kaynaklı olup olmadığı ise henüz netlik kazanmadı. Netleşmesinin ardından AstraZeneca’nın ise konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor.

İngiltere’de Oxford Üniversitesi ile birlikte koronavirüs aşı çalışmalarına devam eden AstraZeneca, daha önce klinik denemeler sırasında ‘bir gönüllüde’ beklenmeyen yan etkilerin ortaya çıkmasından sonra aşının denemelerine ara verildiğini açıklamıştı.

Oxford Üniversitesi, daha sonra yaptığı açıklamada koronavirüs aşısının denemelerine devam edileceğini duyurmuştu.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu