Ege HaberleriMuğla Haberleri

Şoke eden olay! Muğla’dan Tayvan’a uluslararası suç şebekesi kurmuşlar!

Muğla’da villa kiralayan Tayvan uyruklu uluslararası suç şebekesi Jandarma Genel Komutanlığı ve Tayvan kolluk kuvvetlerinin düzenlediği başarılı operasyon ile gözaltına alındı.

33 insan ticareti mağduru Tayvanlı kurtarıldı

Elde edilen bilgilere göre, 26 Nisan tarihinde Antalya’da Jandarma Genel Komutanlığı ve Tayvan Kolluk kuvvetleri tarafından düzenlenen operasyonda “İnsan Ticareti ve Uluslararası Siber Dolandırıcılık” yapan şebekeyi çökertmişti. Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığınca Tayvan Kolluk Teşkilatı ile yürütülen Uluslararası Kolluk İşbirliği faaliyeti dahilinde Slovenya, Hırvatistan, Makedonya ve Karadağ Ülkelerinde faaliyet yürüten uluslararası suç şebekesi operasyonda 33 insan ticareti mağduru Tayvanlı kurtarılmış, 2 tanesi Türk biri Tayvan uyruklu toplam 3 insan taciri kıskıvrak yakalanmıştı.

Uluslararası suç şebekesinin Muğla şehrinde faaliyetini sürdüren unsurlarının tespit edilmesinin ardından Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığı, Muğla İl Jandarma Komutanlığı, Tayvan Kolluk Teşkilatı temsilcilerinin katılımı ve Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı teknik desteği ile müşterek operasyon yaptı.

Çok sayıda elektronik eşya ve para ele geçirildi

Bodrum’da bir villada kaldıkları tespit edilen uluslararası suç şebekesi üyelerine yönelik yapılan operasyonda 5’i kadın, 22’si erkek 27 Tayvan uyruklu şüpheli villada yakalandı. Villada yapılmış olan aramada çok sayıda telefon, tablet, hazır kart, bilgisayar, 120 bin TL ve 10 bin Dolar nakit para ele geçirildi.