Genel

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Tüm gözler o saate çevrildi

Koronavirüs vakalarının alarm vermesi endişeye neden olurken, akıllarda 'Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?' sorusu oluştu. Dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Peki, hangi koronavirüs yasakları masada? Toplantının gündeminde hangi konular yer alacak?

Koronavirüs vakalarının alarm vermesi endişeye neden olurken, akıllarda ‘Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?’ sorusu oluştu. Dün gerçekleşen Bilim Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Peki, hangi koronavirüs yasakları masada? Toplantının gündeminde hangi konular yer alacak?

VAKA VE ÖLÜM SAYILARI MASAYA YATIRILACAK

Kabine toplantısında başta Kovid-19 olmak üzere ülke gündemindeki çeşitli konular ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da bir sunum yapması öngörülen toplantıda, Kovid-19 tedbirleri, artan vaka ve ölüm sayıları ile son durumun masaya yatırılacağı tahmin ediliyor.

YASAKLAR GERİ Mİ GELECEK?

Ara tatil dönemine giren okulların tatil sonrasındaki durumunun da toplantıda gündeme gelmesi öngörülürken, vaka sayılarının yeniden artmaya başlamasıyla restoranların hizmet saatleri, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmalarının kısıtlanması gibi tedbirlerin genişletilip genişletilmeyeceği, ayrıca yeni tedbirler alınıp alınmayacağı gibi konuların da ele alınması bekleniyor. Yerli aşı çalışmalarında gelinen aşamanın da toplantının gündem maddeleri arasında yer alacağı öngörülüyor.

Önceki kabine toplantısında kamu ve özel sektörde esnek çalışmanın teşvik edilmesi kararlaştırılmış, paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, düğün salonu, yüzme havuzu, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri iş yerlerinde hizmetlerin saat 22.00’de sona ereceği karara bağlanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu