Gündem

Sokağa çıkma yasağı gelecek mi? Bakan Koca açıklama yapacak!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgınının Türkiye'de de görülmesinin üzerine bazı kısıtlamalar gelerek vaka sayısı kontrol altına alınmaya çalışılmıştı. Fakat normalleşme döneminde vaka sayılarının artması üzerine vatandaşlar sokağa çıkma yasağının tekrar gelip gelmeyeceğini merak ediyor. ağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında yapılacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında yeni yasaklar gelecek mi bugün belli olacak. İşte detaylar...

Son zamanlarda vaka sayılarının artması üzerine vatandaşlar yeni yasakların gelip gelmeyeceğini merak ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün yapılacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısında kararlar belli olacak.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMA YAPACAĞI SAT BELLİ OLDU

Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 19.00’da alınan kararları açıklayacağı belirtildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı “İstanbul’da vaka sayıları, Türkiye genelindeki toplam vaka sayılarının yüzde 40’ına ulaşmıştır. Bu tablo ülke ortalamasından en az iki kat endişe vericidir. Risk, mevsim şartları sebebiyle giderek artacaktır” açıklama sonrası Bilim Kurulu toplantısının İstanbul’da yapılması kararı alınmıştı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara da yeni kararlar için yapılacak Bilim Kurulu toplantısını işaret etmiş “Yeni önlemler de olabilir, rakamlara göre, gidişata göre konuşulacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu