Gündem

Sınavlar nasıl yapılacak? Bakan Koca açıkladı!

Milyonlarca öğrenci kontrollü sosyal hayat dönemiyle birlikte sınavlarının da nasıl yapılacağını merak ediyor. Bugün düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısı ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sınavlar hakkında da bilgilendirmede bulundu. Peki, sınavlar nasıl yapılacak?

Türkiye’de ilk kez 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitim görmeye başlamışlardı. Ancak kontrollü sosyal hayat dönemine başlanması ile birlikte öğrenciler sınavlarının nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Bugün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısı ardından basına açıklamalarda bulunan Bakan Koca, sınav konusuna da değindi. Bakan Koca sınavlar ile ilgili açıklamasında, sınavda sosyal mesafe kuralına uygunda maskelerin çıkarılmasının uygun görüldüğünü bildirdi.

Sınava maskeli gidilmeli

Bakan Koca konuya ilişkin açıklamasında, “Sınavlarla ilgili uyulması gereken kuralları Bilim Kurulu belirledi, ilgili yerlere de gönderildi. Gençlerimiz için maskeli gitmelerini ama sırasına oturduğunda eğer mesafe kuralı da uygun sağlandıysa, maskenin çıkarılmasını Bilim Kurulu uygun gördü. Bütün kuralları hem ÖSYM’ye hem YÖK’e hem de ilgili kuruluşlara gönderdik.” İfadelerini kullandı.

İlgili Makaleler