Gündem

Sinan Oğan: Sokağa çıkma yasağı ilan edilsin

Türkiye'de koronavirüs vaka sayısı 947'ye ulaşırken, can kaybı ise 21 oldu. Bakanlık 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilere sokağa çıkma yasağı getirdi. TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya Twitter hesabından sokağa çıkma yasağına ilişkin 'Neden bugünden yapmıyorsunuz?' diye seslendi.

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bakanlık vakaların artmasının ardından 65 yaş ve üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilere sokağa çıkma yasağı getirdi. Ancak bu yasakları yeterli bulmayan TÜRKSAM Başkanı Sinan Oğan, Fahrettin Koca’ya twitter hasabı üzerinden çağrıda bulundu.

‘NEDEN BUGÜNDEN YAPMIYORSUNUZ?’

Genel sokağa çıkma yasağı talep eden Oğan, yaptığı paylaşımda, “Sayın Sağlık Bakanı @drfahrettinkoca sizi hepimiz çok sevdik, takdir ettik ama çok değil bir hafta sonra sokağa çıkma yasağı ilan etmek zorunda kalacaksınız. Bunu neden bugünden yapmıyorsunuz? Açıkladığınız veriler bu ağır tabloyu gösteriyor zaten! #SokağaCıkmaYasağıİlanEdilsin” ifadelerini kullandı.