Ekonomi

Sıfır araba almak isteyenler için Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası duyurdu!

Geçtiğimiz yıl uygun finansmanlı taşıt kredisi veren kamu bankalarının bu yıl kredi faiz oranları merak ediliyor. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Nisan ayında taşıt kredisi faiz oranlarını güncelledi. İşte bankaların güncel faiz oranları

Bu sene içerisinde sıfır araba almak isteyen birçok vatandaş banka kredilerini araştırıyor. Kamu bankaları taşıt kredisi faiz oranlarını güncelledi. İşte Bankaların taşıt kredisi açıklamaları

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası 1.54 faiz oranı ile taşıt kredisi veriyor.

Özellikleri
0 km ve en fazla 5 yaşındaki taşıtlar için kullandırılabilir.
60 aya kadar vade imkânı bulunmaktadır.
Ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçların (minibüs, kamyonet, pick-up) alımını finanse etmek amacıyla kullandırılabilir.
Araç rehni, teminat olarak alınır. Bankamız lehine rehin tesis edilir. Gerekli görüldüğü takdirde ek teminat istenebilir.
Bankamız, bireysel kredi kullanan müşterilerine hayat sigortası ve kasko* ürünlerini sunmaktadır.

Vakıfbank

Vakıfbank 1.50 faiz oranı ile kredi vereceğini açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Nihai fatura değeri 120.000 TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi kullandırılabilir.
Nihai fatura değeri 120.000 TL (dahil) ve altında olan taşıtlarda kredi vadesi 60 ayı, 120.001-300.000 TL (dahil) arasında olan taşıtlarda kredi vadesi 48 ayı, 300.001-750.000 TL (dahil) arasında olan taşıtlarda kredi vadesi 36 ayı, 750.000 TL üzerinde olan taşıtlarda ise kredinin vadesi 24 ayı geçememektedir.
Hayat sigortası zorunluluğu yoktur.

Halkbank

Halkbankası aylık 1.58 faiz oranı ile taşıt kredisi verdiğini duyurdu. Bankadan yapılan açıklamada, “Dilerseniz artan taksitli veya azalan taksitli ödeme planı seçenekleriyle kredi taksitlerinizi gelirinize uygun olarak belirleyebilir veya ilk taksitinizi 2 ay erteleyebilirsiniz.” İfadeleri kullanıldı.