GenelYaşam

Sıcaklıklar Yükseliyor, Bayramda Çok Sıcak Olacak

Pek çok kişi bayramda havanın nasıl olacağını merak ediyor. Son günlerde yaşanan yüksek sıcaklık ve nem bayramda da devam edecek. Uzmanlar uyardı. Bayramda çok sıcak olacak. Sıcaklık 40 derece olacak.

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bayramda hissedilen sıcaklık 40 dereceyi geçecek.

Güneş Çarpmalarına Dikkat

Öğle saatlerinde dışarıya çıkılmaması konusunda uyaran uzmanlar artan sıcaklık nedeniyle dışarda kalınması durumunda güneş çarpmalarına dikkat çekti. Uzmanlar uyardı. Şemsiye ve şapka kullanın.

Öğle Saatlerinde Mecbur Kalmadıkça Dışarı Çıkmayın

Milliyetin haberine göre; Önümüzdeki 3-4 gün kavurucu sıcaklıkların etkili olacağını söyleyen Meteoroloji Uzmanı Dr. Güven Özdemir, Bölgelere göre farklılık gösterebilir ama sıcaklıklar ülke genelinde 3-4 derece artacak ama özellikle nemin yüksek olduğu illerde hissedilen sıcaklık 40 dereceyi geçecek dedi. Özdemir, özellikle 10.00 ile 17.00 saatleri arasında dışarı çıkılmaması uyarısında bulundu.

Yağışlara Dikkat

Bayramda sıcaklıklar kavurucu olacağını vurgulayan Dr. Özdemir, Türkiye genelinde 39-40 derece sıcaklıkları göreceğiz. Ama bayramın üçüncü günü Karadeniz ve Marmara Bölgesinde yağış bekliyoruz. Rize’deki sel felaketi gibi bazı bölgelerde kararsız yağışlar görebiliriz. Her zaman hazırlıklı olmak gerekiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaları takip etmek lazım ifadelerini kullandı.