Hava Durumu

Sıcak hava dalgası kavuracak! Sıcaklıklar 10 derece artacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yurt genelinde yarından itibaren hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerine çıkacağı uyarısı geldi.

Hava sıcaklıkları 30 dereceyi aşabilir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporuna göre yurt genelinde yarından itibaren sıcaklıklarda artış beklendiğini belirtti.

Özhaseki, şunları kaydetti:

“Bazı illerimizde sıcaklıkların 30 derecenin üzerine çıkması öngörülmekte. Özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün verileri doğrultusunda dikkatli ve tedbirli olmalarını istirham ediyorum. Bununla birlikte doğal oksijen kaynağımız olan ormanlarımızda da havaların ısınmasıyla beraber herhangi bir yangın olmaması için tüm vatandaşlarımızın duyarlı hareket etmelerini bekliyorum.”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 7 günlük hava tahmin raporuna göre:

16 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars ve Iğdır’da 20 derecenin üzerine çıkacak.

17 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır ve Antalya’da 25 derecenin üzerine çıkacak.

18 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Antalya, Adana ve Mersin’de 30 derecenin üzerine çıkacak.

19 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Antalya, Adana, Mersin, İzmir ve Muğla’da 30 derecenin üzerine çıkacak.

20 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Antalya, Adana, Mersin, İzmir, Muğla, Ankara ve Bursa’da 30 derecenin üzerine çıkacak.

21 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Antalya, Adana, Mersin, İzmir, Muğla, Ankara, Bursa, İstanbul ve Trabzon’da 30 derecenin üzerine çıkacak.

22 Nisan 2024: Ülkemiz genelinde parçalı bulutlu hava bekleniyor. Sıcaklıklar Eskişehir, Konya, Kayseri, Erzurum, Ardahan, Kars, Iğdır, Antalya, Adana, Mersin, İzmir, Muğla, Ankara, Bursa, İstanbul, Trabzon, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 30 derecenin üzerine çıkacak.