Kültür SanatMagazin

Show TV’de yaprak dökümü! İki dizi birden ekrana veda ediyor..

Show TV’den dizi seveler için üzücü haber geldi. Büyük umutlarla başlayan iki yapım birden ekran hayatına son veriyor. Cam Tavanlar ve Kahraman Babam dizisi final yapacak.

Cam Tavanlar’da Leyla krizi

Kubilay Aka ve Bensu Soral’ın başrolünü paylaştığı Hatice Aslan, Utku Ateş gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı dizi Cam Tavanlar heyecan uyandırarak başlamıştı. Ancak sevenlerini üzecek final kararı verildi. Ojo Pictures tarafından çekilen ve Show TV’de yayınlanan dizinin ilginç hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuna rağmen erken final kararı şaşırttı. Kadın haklarına dikkat çeken bir diziydi ve benzerlerinden ayrılıyordu. İş hayatındaki kadınların önüne konan engelleri konu edinmesi yaz dizilerine yeni bir soluk getirmişti.

Show TV'nin iddialı dizisi Cam Tavanlar, final yapıyor

Dizinin tüm bunlara rağmen tutmamış olması kafalarda soru işareti oluşturdu. Sosyal medyada bu konuyla ilgili sıkça paylaşım yapıldı. Bensu Soral’ın kadın karakter için yanlış seçimi olması, dizinin reyting yarışı içinde olduğu Sen Çal Kapımı dizisine yenildiği yönünde iddialar ortaya atıldı. Aynı zamanda dizinin bir kadının iş yaşamında karşılaştığı zorluklar ve mücadele sürecini anlatması ilgi çekici bulunmadı. Tam anlamıyla alışılmış olan “kötü” karakterin olmaması da eleştiri almıştı.

Kırmızı Kamyon’dan Kahraman Babam’a evrildi yine olmadı!

Başrollerini Görkem Sevindik, Nilay Deniz ve Ushan Çakır’ın paylaştığı dizi Kahraman Babam da ekranlara veda ediyor. Bodrum hayranlarını çok üzdü ve yorum yağmuruna neden oldu. İtfaiyecilerin hayatını anlatan büyük emeklerle hazırlanan dizi 8.bölümüyle final yapacak.

İtfaiyeci ellerinin oyunculara verdiği eğitimler, kadronun aylarca emek emek çalışması geride kalıyor.. Bu dizi ilk olarak Kırmızı Kamyon ismi ile Mart ayında bir bölüm olarak yayınlandı. Ancak reytingler çok düşük gelince erteleme kararı alındı. Haziran ayı ile birlikte yeniden başlayan dizi tüm çabalara rağmen beklentilerin altında kaldı ve final kararı ile gündeme geldi.