Magazin

Şeyma Subaşı sevgilisi Guido Senia 14 gün kuralına uymadı Türkiye’ye geldi!

Acun Ilıcalı'nın boşandığı Şeyma Subaşı sevgilisi Guido Senia İtalya'dan Yunanistan üzerinden Türkiye'ye geldi. Guido Senia koronavirüsü için 14 gün kuralına uymadığı için İçişleri Bakanlığı'nın harekete geçtiği öğrenildi.

Şeyma Subaşı’nın İtalyan sevgilisi Guido Senia İtalya’dan Yunanistan üzerinden Türkiye’ye geldi. Koronavirüsü yüzünden 14 gün kuralına uymadığı için sosyal medyada tepki çeken olayla ilgili İçişleri Bakanlığı harekete geçti.

Senia’nın bu açıklamasının, sosyal medyada bazı kullanıcılar, “Yurt dışı dönüşleri için “14 gün kuralı”na dikkat etti mi acaba?” diye sordu.

İTALYA’DA ÖLÜ SAYISI YÜKSELİYOR
Çin’den sonra en fazla İtalya’yı etkileyen koronavirüs, İtalya’da 1016 ölüme sebep oldu. Şeyma Subaşı’nın İtalyan sevgilisi Guido Senia ise İtalya’dan Türkiye’ye geldi.

Sağlık Bakanlığı’nın sık sık hatırlattığı yurtdışı seyahatlerinden sonra 14 gün boyunca evden çıkmama kuralına, Şeyma Subaşı’nın sevgilisi Guido Senia uymadı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HAREKETE GEÇTİ
Gelen tepkilerin ardından ise Gazeteci Candaş Tolga Işık İçişleri Bakanlığı’nın harekete geçtiğini duyurdu. Şeyma Subaşı’nın İtalya’dan gelen sevgilisinin deport edilmesi ya da kalmak istiyorsa 14 gün karantinaya alınacağı öne sürüldü.