GündemMagazin

Sevilen sanatçı Kadir İnanır taburcu edildi

Günlerdir sevenlerinin gözü kulağı Kadir İnanır’ın üzerinde. Sevilen sanatçı tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Hayranları sanatçının sağlıklı bir şekilde taburcu olmasına oldukça sevindi. Sanatçı Kadir İnanır taburcu edilirken hastane personeline ve gazetecilere teşekkür etti. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan: “Tetkik ve tedaviler sonucunda bugün itibarıyla sanatçımızı şifayla taburcu ettik. Sanatçımızın kendisine hastanemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Tetkik ve tedavi uyumu en üst düzeydeydi” açıklaması yaptı.
Kadir İnanır taburcu edildi: 'Hastaneler insanları en kötü günlerinde sağlık sunan mekanizmalar' - 12.12.2021, Sputnik Türkiye

“Can kurtaran can suyu veren yerler”

Denizli’deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’nde 20 Kasım’dan bu yana tedavi gören 72 yaşındaki sanatçı Kadir İnanır, taburcu edildi. İnanır, hastaneden ayrılmadan önce otomobilinin içinden gazetecilere yaptığı açıklamada, tedavisi sürecinde kendisiyle ilgilenen herkese teşekkür etti. Kendisiyle ilgili haberleri sosyal medyadan takip ettiğini belirterek gazetecilere de teşekkür eden İnanır, “Bu hastaneler insanların tedavi edilmeleri için kurulmuş ve düzenlenmiş yerler. Hastaneler insanların en kötü günlerinde sağlık sunan mekanizmalar. Can kurtaran can suyu veren yerler” şeklinde konuştu.
PAÜ Pamukkale Üniversitesi Hastanesi - Randevu - Tahlil Sonuç - İletişim

“Bugün itibarıyla sanatçımızı şifayla taburcu ettik”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise sanatçının hastaneden ayrılmasının ardından yaptığı açıklamada, İnanır’ın beyin damar hastalığı ön tanısıyla 20 Kasım’da hastaneye yatırıldığını ve 21 Kasım’da ameliyat edildiğini belirterek: “Prof. Dr. Erdal Coşkun hocamızın çok başarılı müdahalesiyle ameliyat başarılı bir şekilde geçirildi. Yakın takibimizde yoğun bakım ve servis hizmetlerimiz devam etti. Tetkik ve tedaviler sonucunda bugün itibarıyla sanatçımızı şifayla taburcu ettik. Sanatçımızın kendisine hastanemiz adına çok teşekkür ediyoruz. Tetkik ve tedavi uyumu en üst düzeydeydi. Dolayısıyla biz de çok zorlanmadık. Kendisi de bizlere çok teşekkür ederek ayrıldılar. Allah yolunu açık etsin. Kendisini biraz önce uğurladık. Tabii ki onun doktor takip süreci devam etmekte. İlgili doktorlarımız bu takibi yapacaklar.” ifadelerini kullandı.