Kültür Sanat

Sevenlerine kötü haber: O dizi ekranlara veda ediyor!

BKM’nin Show TV için çektiği Ramo dizisini izleyenleri üzecek bir haber verildi. Diziden gelen son bilgilere göre, Ramo dizisi ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

Başrollerinde Murat Yıldırım ve Esra Bilgiç rol aldığı Ramo dizisi için final kararı alındığı öğrenildi. Kulislerden gelen bilgilere göre, dizinin son 5 bölümü çekiliyor.

Ramo dizisi Show TV’de her cuma akşamı saat 20:00’da yayınlanıyor.

Ramo dizisinin konusu

Adanalı olan Ramo ve ailesi, uzun yıllar pamuk tüccarlarına ırgatlık yapmıştır. Şimdiyse Çukurova’nın tamamına hâkim olan bir ailenin gayrimeşru işlerini yapmak zorundadır. Ramo ve ailesi, Adana’da yoksul, belalı ve bir o kadar eğlenceli olan bir mahallede kendi kuralları, kendi yasaları ile yaşarlar.

Cesareti ve zekâsıyla işlerin yürümesini sağlayan kişi ise Ramo’dur. Gözükara bir delikanlı olan Ramo, ailesinin hak ettiği insanca muameleyi görmesi için, ne pahasına olursa olsun bu adaletsizliğe son vermeye karar verir.Ramo, çalıştıkları aileye karşı isyan etmek niyetindedir. Ancak aile meclisi buna izin vermez. Fakat Ramo ailesine rağmen harekete geçer. Ve isyan ateşinin ilk fitilini yakar. Bu yolda Ramo’yu en çok zorlayan şey patronunun kızı Sibel’dir…
Birbirlerine duydukları aşkı bastırmak ikisi için de zorlaşmaktadır zira. Ramo tüm aksiliklere rağmen hedefine doğru adım adım ilerlerken, en yakın arkaşı Boz’un yaptığı bir hata tüm planlarını alt üst eder. Can dostunun yaptığı hata yüzünden, Ramo hayatının en zor kararıyla karşı karşıyla kalacaktır…