Gündem

Sel felaketinden acı haber: 2 aylık hamile hemşirenin cesedine ulaşıldı!

Adıyaman’da yaşanan sel felaketinden acı haberler gelmeye devam ediyor. Sele kapılan 2 aylık hamile hemşire Fatma Tekdal’ın cansız bedenine ulaşıldı. Tekdal’ın 1.5 yaşındaki kızını ise arama çalışmaları sürüyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin vurduğu Adıyaman’da salı gece başlayan şiddetli yağış sele neden oldu. Tekdal ve Sarıkaya ailelerinin dere kenarındaki bahçeye yerleştirdikleri konteyner, taşkınla birlikte oluşan sel sularına kapıldı. Konteynerdeki 8 kişi kendi imkanıyla kurtulurken, akıntıya kapılan 4 kişiden Selma Sarıkaya ile Emine Sarıkaya’nın cansız bedenleri bulundu.

HEMŞİRENİN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Kaybolan ve çarşamba günü sabah saatlerinde arama çalışmaları başlatılan Fatma Tekdal ile 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal’a ise ulaşılamadı. Dalgıç ekipler, asker ve polisler ile AFAD, UMKE, Orman İşletme, Devlet Su İşleri ve itfaiye personellerinden oluşan 522 kişilik ekip, anne ve kızın bulunması için bu sabah arama çalışmalarına yeniden başladı.

Süren aramalarda 2 aylık hamile hemşire Fatma Tekdal’ın cansız bedenine ulaşılırken, 1,5 yaşındaki Zeynep Zümra Tekdal’ı arama çalışmaları sürüyor.