Ekonomi

Şekerbank’tan emekli olmak isteyenlere müjde! 60 bin TL kredi!

Şekerbank tarafından birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanmasıyla vatandaşlara müjdeli haber geldi. SGK prim borcu olan müşterileri için sunulan bu imkan sayesinde emeklilik hakkına sahip olamayan bireyler kredi fırsatlarından yararlanarak borçlarını ödeyebilecek.

Özel bankalar arasında bulunan Şekerbank tarafından birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanmasıyla vatandaşlara müjdeli haber geldi. SGK prim borcu olan müşterileri için sunulan bu imkan sayesinde emeklilik hakkına sahip olamayan bireyler kredi fırsatlarından yararlanarak borçlarını ödeyebilecek.

Şekerbank, emekli olmak isteyen ancak SGK’ya prim borcu olduğu için emekli olamayan müşterileri için yeni bir kampanyayı hayata geçiriyor. Emekli olmak isteyenlere 60 bin lira kredi imkanı tanınıyor. Ayrıca SGK’ya olan prim borcuna göre 200 bin TL’ye kadar kredi verilebiliyor.

GERİ ÖDEME PLANI

Şekerbank’tan 60 bin lira kredi çeken kişi, ödemelerini 36 ay vade ve yüzde 1.94 faiz oranı ile gerçekleştirecektir, aylık ödemesi gereken miktar 2 bin 341 TL, toplam ödemesi gereken miktar ise 84 bin 308 TL olacaktır.

Şekerbank’tan 100 bin lira kredi çeken kişi, ödemelerini 36 ay vade ve yüzde 1.94 faiz oranı üzerinden gerçekleştirecektir, aylık ödemesi gereken tutar 3 bin 903 lira olacak, toplam geri ödemesi gereken tutar ise 140 bin 513 TL olacaktır.

Şekerbank’tan 200 bin lira kredi çeken kişi, ödemelerini 36 ay vade ve yüzde 1.94 faiz oranı üzerinden gerçekleştirecektir, aylık ödemesi gereken tutar 7 bin 806 lira olacaktır, toplam ödemesi gereken miktar ise 281 bin 026 TL olacaktır.

SGK PRİM BORÇLARINIZI HEMEN ÖDEYİN

Banka tarafından başlatılan bu fırsat karşısın da SGK prim borcunuzu anında ödeyerek emekli olma olanağına sahip olabileceksiniz. SGK prim borcu olanlara özel olarak tasarlanan ihtiyaç kredisi pek çok vatandaşımız için sunulmaya devam etmesi ile beraber vatandaşlarımıza destek olmaya devam etmektedir. SGK prim borçları günümüzde birbirinden farklı olanaklar ile sunulmaya başlamasının ardından ön plana çıkmaktadır. Peki, Şekerbank ihtiyaç kredi başvuru şartları nelerdir? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

SGK PRİM BORCU İÇİN 60 AY VADELİ KREDİ ŞARTLARI

-Kampanya geçerlilik tarihi 31.12.2020 olarak belirlenmiştir.
-Esnaf müşterilerimiz emekli olmak istediğini ibraz etmelidir.(SGK)
-Kredi talep eden işletme sahibinin SGK prim borcunu gösteren belgeyi İl-İlçe SGK Müdürlükleri’nden talep edilerek, kredi talebi ile eş zamanlı iletmesi gerekmektedir.
-Müşterimiz, kredinin onaylanması halinde kullandırım işlemleri aşamasında, emekli maaşının bankamız tarafından ödenmesi ile ilgili taahhütleri içeren belgeyi imzalamalıdır.
-Müşterimiz, emekli olması için gerekli tutarın (SGK tarafından verilen belgede yer alan tutar) EFT ile ilgili kuruma ödenecektir. (EFT işlemleri için SGK IBAN numarasının şubemize iletilmesi gerekmektedir.)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu