Ekonomi

Şekerbank SGK prim borcu olanlara nakit desteği sağlayacak!

Şekerbank, SGK prim borcu bulunan ve emekli olmak isteyen esnafa nakit desteği sağlayacağını açıkladı.

Koronavirüs salgını sonrası özel bankalar vatandaşlar için çeşitli kredi destekleri sağlamaya devam ediyor. Son olarak Şekerbank’tan emekli olmak isteyen esnaflara müjdeli haber geldi. Banka tarafından başlatılan kampanya ile emekli olmak isteyen ancak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borcu bulunan esnaflara nakit desteği sağlanacak.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu,”Bu kez de prim borçlarını ödeyerek emekli olmaya hak kazanacak esnaf müşterilerimiz için yeni bir kampanya hazırladık ve emekliliğine kavuşmak isteyen esnafımızın yüzünü güldürmeyi hedefledik. Dileyen esnafımız, esnafa özel ‘Emeklilik Kampanyası’ ile sunduğumuz kolaylıklardan Şekerbank güvencesiyle faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.

250 BİN TL’YE VARAN NAKİT DESTEĞİ

Şekerbank’ın esnaflara sunduğu kredi imkanı ile 250 bin TL’ye varan tutarlar nakit olarak ödenebilecek. Ayrıca kampanya ile 60 aya varan vadeler ve 3 ay taksit erteleme imkânı veriliyor. Kampanyadan yararlanarak emekli olmak isteyen esnaflar Şekerbank şubelerine başvuruda bulunabilirler.

ÜCRETSİZ HAVALE VE EFT

Şekerbank emekli maaşlarını kendi şubelerinden çekeceğine 3 sene tahattüt veren tüm emeklilere de çeşitli ayrıcalıklar tanıyor. Buna göre, emekliler tüm Şekerbank şubeleri ve ATM’lerinden ve diğer tüm bankaların ATM’lerinden masrafsız olarak maaşını çekebiliyor. Ayrıca emekli maaş müşterileri internet, mobil şube ve çağrı merkezi aracılığıyla yapacakları havale ve EFT işlemlerini de ücretsiz olarak yapabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu