Gündem

Şehirde büyük panik! 116 kişi hastanelik oldu!

Düzce'de bir firma şirketinin yemeğinden zehirlenen 116 işçi çeşitli hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan 11 fabrikanın 116 işçisinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken fabrikalar tatil edildi.

Düzce’de dün öğle yemeğinin ardından kentteki 116 işçi 11 fabrikaya hizmet veren bir firmanın yemeğinden zehirlendikleri şüphesi üzerine çeşitli hastanelerde tedavi altına alındılar.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ KONUŞTU

Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, sabah saatlerinden itibaren kentte bulunan Düzce Atatürk Devlet, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama ile 2 özel hastaneye şu ana kadar 116 işçinin mide bulantısı şikayetiyle başvurduğunu söyledi.

AÇIKLAMA GELDİ

Söz konusu kişilere gıda zehirlenmesi teşhisi konulduğunu belirten Yılmaz, “11 fabrikamızda çalışan 116 işçimiz şu anda gözlem altında ve sağlık durumları iyi. Araştırmalarımıza göre bu fabrikalara yemek veren firma aynı ve dün öğlen çıkan menüdeki tavuktan kaynaklandığını düşünüyoruz. Konu hakkındaki araştırmalarımız devam etmektedir. İşçilerimizin sağlık durumlarını yakından takip ediyoruz.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu