İzmir HaberleriPolitikaYerel Haberler

Seferihisar Belediyesinden İşçilere Maaş Promosyonu Müjdesi!

Seferihisar Belediyesi, Türkiye İş Bankası ile yapılan anlaşma doğrultusunda 700 işçiye 37 bin 500'er TL maaş promosyonu ödemesi yapacak. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, bu anlaşmanın işçilerin emeklerini ve haklarını iyileştirmek adına önemli bir adım olduğunu belirtti.

Seferihisar Belediyesi’nde, 700 işçiyi kapsayan maaş promosyonu anlaşması yapıldı. Türkiye İş Bankası ile yapılan anlaşmaya göre işçilere, 37 bin 500’er TL ödenecek.   

Bankalarla gerçekleştirilen maaş promosyonu ihalesine Seferihisar Belediyesi Jeotermal Anonim Şirketi Genel Müdürü Tayfun İlhan, DİSK Genel İş 4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin, Seferihisar Belediyesi Sendika temsilcisi Mehmet Ali Uzun katıldı. Uzun süren görüşmelerin ardından en yüksek teklifi veren Türkiye İş Bankası ile anlaşmaya varıldı. Maaş promosyonu anlaşmasına göre 700 belediye işçisine banka tarafından, 37 bin 500’er Türk Lirası ödeme yapılacak. 

 “Emekçi kardeşlerim ve ailelerine hayırlı olsun” 

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Seferihisar’a en iyi şekilde hizmet etmek için varız. Bunu da mesai arkadaşlarımla birlikte yapıyoruz. Seçimlerden önce söz verdiğimiz gibi çalışanlarımızın emeğini ve haklarını iyileştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Ekonomik olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bugünlerde yaptığımız ihale sonucunda alınacak bu promosyon, personelimize bir nebze destek olacaktır. Emekçi kardeşlerim ve ailelerine hayırlı olsun” dedi.