Magazin

Şarkıcı Nilüfer’den kötü haber!

Ünlü şarkıcı Nilüfer, meme kanserini atlattıktan sonra domuz gribi tedavisi için bir süre özel bir hastanede yatarak tedavi görmüştü. Şimdi de Nilüfer'den başka bir üzücü haber geldi. Şarkıcı Nilüfer'in akciğerinde mantar enfeksiyonu geliştiği tespit edildi.

Ünlü şarkıcı Nilüfer, meme kanserini yendiği sırada geçtiğimiz Mart ayında domuz gribi sebebiyle hastanede tedavi altına alınmıştı.

AKCİĞERİNDE MANTAR ENFEKSİYONU BELİRLENDİ
Daha sonra yapılan tetkik ve testlerde sanatçıya akciğerde üreyen ‘Aspergillus’ (mantar enfeksiyonu) teşhisi konuldu. Aspergillus’a domuz gribi hastalığının, sanatçının alerjik bir yapısı olmasının ve buna yönelik kullandığı ilaçların yol açtığı düşünülüyor.

“BU DESTEK BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Akciğerdeki mantar enfeksiyonları tamamen yok olabilen, ancak uzun tedavi gerektiren bir rahatsızlık. Bu nedenle Nilüfer, tüm zamanını evinde dinlenerek geçiriyor ve tedavisine de evinde devam ediyor. Sevenlerinin merakını gidermek için bir açıklama yapan sanatçı, şöyle dedi: “Rahatsızlığım süresince bana moral veren, sevgilerini ve güzel dileklerini yollayan dostlarıma, sevenlerime ve takipçilerime çok teşekkür ederim. Bu destek benim için çok kıymetli. Umarım yaz başında yine yeni yeniden iyileşmiş olarak karşınızda olacağım.”

Nilüfer, daha önce rahatsızlığı nedeniyle 25 Nisan’a ertelediği Bostancı Gösteri Merkezi konserini son doktor kontrollerinin ardından iptal etti.