GündemMuğla Haberleri

Sarımsağın fiyatını duyan şoke oldu!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan koronavirüs Türkiye'ye de sıçradı. Uzmanların bağışıklığı güçlendiriyor dediği sarımsağın fiyatı ise koronavirüs salgının ardından yükseldi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan koronavirüs salgını Türkiye’ye de sıçradı. Salgının ardından uzmanların bağışıklığı güçlendirir dediği sarımsağın fiyatı ikiye katlandı. Muğla’nın Menteşe ilçesinde kurulan Perşembe pazarında sarımsağın kilosu 90 liraya ulaştı.

Salgının Türkiye’de yayılmaya başlamasıyla birlikte sarımsağa olan talep de arttı. Talebin yükselmesiyle birlikte sarımsağın fiyatı iki katına çıktı.

SARIMSAĞIN KİLOSU 90 LİRA

Pazarda vatandaşı sarımsağın fiyatı konusunda ikna etmekte zorlandığını söyleyen esnaflar, “Korona virüs salgını öncesi sarımsağı 30 liraya alıp, 35-40 liradan satıyorduk. Salgının Türkiye’de görülmesinin ardından sarımsak fiyatları fırladı. Şuan biz kilosunu 80 liraya alıyoruz. 90 liradan satıyoruz. Halkı sarımsağın fiyatı konusunda ikna etmekte zorlanıyoruz. Bazı vatandaşlar bizi şikayet etmekle tehdit ediyor” diye ifade ettiler.