Tiyatro Atölyesi yoğun ilgi görüyor

Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu 4. Dönem tiyatro atölyesi yoğun ilgi görüyor.

Tiyatro Atölyesi yoğun ilgi görüyor
Bu yıl 4. Dönemine giren tiyatro atölyesi, Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına’nın yönetiminde, Dramaturg-Eğitmen Fatih Bulut ve ABŞT oyuncuları ile birlikte faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Gösterilen ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirten  ABŞT Genel Sanat Yönetmeni Serkan Fırtına;  “Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu olarak, 2011 yılından bu yana başlattığımız ve Aydın’da bu kapsamda bir ilk olan “Tiyatro Atölyesi”ni hayata geçirdik. Her çalışmamızda olduğu gibi bu konuda da bizleri yalnız bırakmayan başta Sayın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu olmak üzere emeği geçen herkese öncelikle çok teşekkür ederiz. Onlarca, yetişkin ve öğrenci bu eğitimlerimize katıldılar ve tiyatro sanatının büyüsü ile tanıştılar. Geçen sezon ki atölyemizin sahnelediği “Televizyon Cumhuriyeti” adlı komedi seyircilerimiz tarafından çok beğenildi. Bu yılda o oyunu tekrar sizlerle buluşturacak olmaktan dolayı sevinç içindeyiz. Bir ekip çalışması olan tiyatro, katılımcılarına sorumluluk duygusu aşılamakla beraber, paylaşımcı ve yaratıcı bir toplum oluşması adına çok önemli bir misyonu yerine getiriyor” dedi.
Şükran Güngör Sahnesi’nde 6 ay sürecek olan eğitimlerin sonunda öğrenciler hazırlayacağı  bir oyunla seyirci ile buluşacak.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE