banner425
30 Temmuz 2015 Perşembe 16:00
Ned Pamphilon Sergisinin Gelirini Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız'ın Ailesine Bağışlayacak!
Birbirinden renkli İstanbul resimleri ve Mustafa Kemal Atatürk’e duyduğu hayranlıkla resmetiği Atatürk temalı eserleri ile sanatseverlerin yakından tanıdığı İngiliz ressam Ned Pamphilon halihazırda Ekim ayında lansmanını gerçekleştireceği Göbeklitepe sergisi için çalışmalarını Londra’da sürdürüyor.

Türkiye gündemini özellikle internet ve sosyal medya aracılığı ile takip eden Pamphilon; terörün dünyanın her yerinde insanlık suçu olduğunu dile getirerek, bir askerin kendi eşinin ve kızının önünde terrör şiddetine maruz kalmasının dünyanın hiç bir yerinde kabul edilemeyeceğini vurguladı. Çeşme Marina’da yer alan sergisinden elde edeceği geliri daha önce de yaptığı gibi şehit Binbaşı’nın evlatlarının eğitimleri için kullanılmasını sağlayacak olan sanatçı; benim Mustafa Kemal Atatürk’ün tarif ettiği “sanat” kavramından anladığım sosyal olaylarda dayanışmayı sağlayabilmek, bu nedenle hiç kimseden bir karşılık beklemeden değerli komutanın anısına sahip çıkmaya çalışacağım, internette özellikle çocuklar ile sosyal aktivitelerde yer alan Arslan komutanın fotoğrafları bir insan olarak beni etkiledi ben üzerime düşeni yapıp bu olay aracılığı ile dayanışma göstermek ve bir nebze olsun acıların hafifleyeceği vakur duruşu sergilemek istedim dedi.

Sanatçı 2005 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar günü için yaptığı Sabiha Gökçen Tablosu’nun gelirini 03 Mart 2005 tarihinde düşen F-16’da Şehit olan Yüzbaşı Fatih Devralut’un çocuğunun eğitimi için bağışlamış, tablo İşadamı Ali Y. Koç tarafından satın alınarak Sabiha Gökçen belgeseli yapımcılarına hediye edilmişti.
Son Güncelleme: 30.07.2015 16:02