'Abazalar Bodrum'da' adlı film Bodrum'da kriz yarattı

Bir yapım şirketinin Bodrum'da çekmek istediği "Abazalar Bodrum"da adlı film, turizm kentinde tartışma yarattı. Konuyla ilgili açıklama yapan yöneticiler ve turizmle uğraşan kişiler, böyle bir filmin Bodrum'da çekilmesine karşı olduklarını belirttiler.

'Abazalar Bodrum'da' adlı film Bodrum'da kriz yarattı

Kutlubay Filmcilik tarafından Bodrum'da çekilmesi planlanan film ilçede tartışma yarattı. Hayatlarında hiçbir kadınla birlikte olmamış 4 arkadaşın sevgili bulmak amacıyla geldikleri Bodrum'da başlarından geçen ilginç olayların anlatılacağı komedi filminin yönetmeni Serkant Yaşar Kutlubay ise, isminden yola çıkarak filme dair olumsuz değerlendirme yapmanın doğru olmadığını belirtti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, bu isimde bir filme destek olmayacaklarını belirtirken, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ise, sanata karşı olmadıklarını, ancak ülkenin hiçbir il veya ilçesinin bu şekilde tanıtılmasına da sıcak bakmadıklarını ifade etti.

Konuyla ilgili olarak görüş belirten Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt ise, filmin senaryosunu görmediğini, ancak filmin isminin Bodrum'a yakışır bir isim olmadığını belirtti. Özyurt, Bodrum'un turizmini, kültürünü, tarihini ve sanatını tanıtacak çalışmalara karkı verebileceklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE