Gündem

Samsun ve Sinop’ta yaşayanlar dikkat: 1 gün tatil edildi!

Samsun’un Ladik içesi ve Sinop’un Ayancık ve Türkeli ilçelerinde sağanak yağış nedeniyle eğitime 1 gün ara verildiği duyurulurken Valilik tarafından açıklama yapıldı. Sinop Valiliği sağanak yağışın yarın öğle saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği belirtildi.

“EĞİTİMİE 1 GÜN ARA VERİLDİ”

Ladik Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, ilçede şiddetli yağışın etkisini sürdürdüğü, yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı önleyici tedbir olarak 5 Haziran Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün ara verildiği duyuruldu.

Sinop Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelindeki sağanağın yarın öğle saatlerine kadar devam etmesinin beklendiği belirtildi. Sağanak nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “İlimizde etkili olan kuvvetli ve gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle 5 Haziran 2023 Pazartesi günü Ayancık ve Türkeli ilçe genelinde tüm resmi ve özel okullarda, özel eğitim kurumlarında, halk eğitim kurslarında eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Erfelek ilçemizde ise taşımalı eğitime 1 gün ara verilmiştir.”