Ekonomi

Şampiyonlar Ligi ve jokeylere vergi ayarı!

Önceki gün Meclis’e sunulan torba yasaya göre; jokeyler ve futbol kulüpleri ve çalışanlara vergi indirimi geldi.

AKP milletvekilleri tarafından hazırlanarak Meclis’e sunulan torba yasaya göre, 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Final’inde görev alacaklardan vergi alınmayacak. Jokeyler, yamakları ve antrenörler de alacakları ücretler için 2025 sonuna kadar yüzde 20’den fazla vergi ödemeyecekler.

JOKEYLER YÜZDE 20’DEN FAZLA VERGİ VERMEYECEK!

AKP milletvekillerinin Meclis’e sunulan torba yasaya göre; koronavirüs salgınından olumsuz etkilendikleri gerekçesiyle jokeyler, yamakları ve antrenörler alacakları ücretler için 2025 sonuna kadar yüzde 20’den fazla vergi ödemeyecekler.

“TEŞEKKÜRLER AT LOBİSİ”

Vergi uzmanı ve Başkent Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ozan Bingöl, düzenlemeyle ilgili olarak “Böylesi zor bir dönemde emekçiler için atılması gereken en önemli adım buydu. Yüreğimize su serpildi. Teşekkürler at lobisi” diyerek eleştirdi.

2021 UEFA ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ’NDEN VERGİ ALINMAYACAK!

Yasa ayrıca Türkiye’de oynanması planlanan 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Final karşılaşmasında görev alacaklara da vergi istisnası getiriyor. Yasaya göre, UEFA, katılımcı futbol kulüpleri ve organizasyonda görevli tüzel kişilerden iş yeri ve iş merkezi Türkiye’de bulunmayanlar Türkiye’de elde ettikleri kazanç ve iratları dolayısıyla Gelir ve Kurumlar Vergisi’nden muaf, bu müsabaka dolayısıyla yapılacak mal teslimleri ve hizmet ifaları Katma Değer Vergisi’nden müstesna tutulacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu