Gündem

Salgında İyi Haber Geldi ! Tarih Verildi

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Recep Öztürk corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulundu. Salgın için 24 Temmuz tarihini işaret eden Öztürk vaka sayısında 500'ün altına inilebileceğini belirtti.

Milyonlarca kişi tarafından her gün “Türkiye’de corona virüs salgını ne zaman biter?” sorusunun yanıtı merak edilmekle beraber araştırılıyor. Corona virüsü salgını hakkında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Recep Öztürk tarih verdi,

Recep Öztürk konu hakkındaki açıklamalarında 20 – 24 Temmuz döneminde vaka sayısı olarak 500’ün altına inebileceğimizi ifade ederek birden insanların değişebildiğini belirtti.

RECEP ÖZTÜRK’ÜN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Recep Öztürk açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Mayısın birinci haftasını hatırlayalım 780’e inen vaka sayısı var. O eğilimin devam edeceğini düşünerek rakamlar veriyorsunuz, o eğilim devam etseydi doğal olarak bugün 100’ün altında bir rakamla karşılaşacaktık. Bugün İspanya’da yine 800-900 vakaları var.

“YENİ NORMALİN YENİSİNİ İHMAL ETTİK”

Biz yeni normal dönemin yenisini, dünyadaki insanlar olarak ihmal ettik. Normal dönem olarak algıladık. Ev ziyafetlerinden, asker uğurlama törenlerine kadar, parklarda toplantılar, düğünler, en son televizyon programında istenmeyen yakın temaslar, bütün bunların bir bedeli olacaktı. Kuralları ne kadar ihlal ederseniz karşınıza hasta sayıları olarak geliyor.

“500’ÜN ALTINA İNEBİLİRİZ”

Şu andaki eğilime göre 20-24 Temmuzlar civarında 500’ün altına inebiliriz. Ama birden insanlar değişebiliyor. Takımınız şampiyon oluyor, birden sanki bu kurallar geçerli değil hale geliyor. Halbuki bu salgının 2021’i kapsayacağı net şekilde belirtiliyor. İkinci dalga belirtiliyor. İran günde 2500 vaka görmeye devam ediyor”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu