Aydın HaberleriManşet

Salgın sürecinde çalışanlara ikramiye ödemesi! O ilde uygulanıyor

Corona virüsü salgını nedeniyle pek çok vatandaş ekonomik zorluk yaşarken, belediyeler de vatandaşlar için çeşitli yardım kampanyaları düzenlediler. Son olarak Aydın Efeler Belediyesi’nden çalışanlara salgın jesti yapıldı. Belediye salgın döneminde çalışan personellerin hesabına ikramiye ödemesi yatırdı.

Türkiye’de corona virüsü salgını etkisini göstermeye devam ediyor. Salgının ekonomik etkilerinden korunmak için hükumet tarafından ‘ekonomik istikrar paketini’ devreye sokmuştu. Bu kapsam ihtiyacı olan vatandaşlara bin TL pandemi desteği sağlandı. Belediyeler ise çeşitli yardım kampanyaları düzenlediler. Son olarak Aydın Efeler Belediye’sinin salgın sürecinde çalışan personellere ikramiye ödemesi verdiği öğrenildi.

Esnaflardan vergi almadık

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Pandemi süreci tüm kurumları etkilediği gibi Efeler Belediyesi’ni de olumsuz yönde etkiledi. Gelirlerimiz düştü. Efeler Belediyesi olarak bu süreçte esnaflarımıza destek olmak için iş yerleri kapanan esnaflarımızdan işgaliye bedeli ve eğlence vergisi almadık. Bu süreçte çalışma arkadaşlarım yoğun mesai harcadı. Tüm birimlerimiz sosyal mesafe kurullarına uyarak ilçemizde salgın hastalığın yayılmaması için canla başla çalıştılar. Bizler de pandemi sürecinde yoğun mesai harcayan çalışma arkadaşlarımıza ikramiye vermeyi uygun gördük. Bu süreçte çalışan tüm işçi, emekçi kardeşlerime teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Aydın Efeler Belediyesi corona virüsü salgını nedeniyle dezenfekte ve hijyen çalışmalarını da arttırdı. Bir araştırma şirketlerinin anket sonuçlarına göre Aydın Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Altay, Türkiye’nin en başarılı ikinci ilçe belediye başkanı seçilmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu