Gündem

Sakarya’daki Patlamadan Kara Haber Geldi ! Şehitlerimiz Var

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Taşkısığı bölgesinde havai fişek taşıyan kamyonda bir patlama meydana geldi. Bu patlamada 2 jandarma personelimizin şehit olduğu belirtildi.

Sakarya’nın Adapazarı ilçesi Taşkısığı bölgesinde havai fişek taşıyan kamyonda bir patlama meydana geldi. Bu patlamanın ardından yapılan açıklamada 2 jandarma personelimizin şehit olduğu belirtildi. Ayrıca 8 kişinin de yaralandığı vurgulandı.

ŞEHİTLERİMİZ VAR

Geçen hafta havai fişek fabrikasındaki patlamayla sarsılan Sakarya’dan gelen son dakika haberlerine göre Taşkısığı bölgesinde çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Hendek’teki fabrika patlamasında patlamayan havai fişekler, kamyonla taşınırken patlama meydana geldi. Bu patlamada 5 jandarmamızın yaralandığı belirtilmişti. Ancak yaralı olan 2 jandarmamızdan kara haber geldi.

EKREM YÜCE AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce bir açıklama yaparak “2 şehidimiz ve 8 yaralımız var” ifadelerini kullandı.

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizin başı sağolsun. Ben, Ankara’da bakan beyle toplantı anındayken bu patlama oldu. Toplantı anında daire başkanımız hemen bilgi verip olay yerine intikal etti. Olaya müdahale edildi, devamlı bana bilgi aktarılıyor. Şu an bana verilen bilgi iki şehidimiz var, 8 civarında yaralımız var. İmha edilmek üzere götürülen mühimmat aracında patlama sonucunda bunlar oluştu. Ortalık bir toparlansın, duruma hakim olalım sizlere daha net bilgiler aktarırım inşallah.”

VALİ KALDIRIM: 3 ŞEHİDİMİZ VAR

Sakarya Valisi kaldırım ise 3 askerimizin şehit olduğunu 6 kişinin yaralandığını belirtti.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

Sakarya-Hendek ilçesi Taşkısığı Mahallesinde faaliyet gösteren Taş Ocağında, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereği Havai Fişek Fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü şekilde patlatılması maksadıyla taşıyan kamyondan indirildiği esnada, patlama meydana gelmiştir.

Meydana gelen patlamada; 2’si patlayıcı madde imha timinden olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit olmuş, 6 personelimiz yaralanmıştır.

İlgili Makaleler