Uyku düzeni cildi nasıl etkileler? Yüzdeki kırışıklıkların uyku ile ilişkisi

Cilt sağlığı uyku düzeni ile çok alakalıdır. Ayrıca cilt sağlığında ve cilt yüzeyinde uyku pozisyonlarınız önem arz etmektedir. Uyku düzeni cildi nasıl etkiler? Cilt sağlığında nelere dikkat etmeliyiz? cilt sağlığında uykunun önemi nelerdir? Yapılan en son araştırmalara göre cilt sağlığı...

Uyku düzeni cildi nasıl etkileler? Yüzdeki kırışıklıkların uyku ile ilişkisi

Cilt sağlığı uyku düzeni ile çok alakalıdır. Ayrıca cilt sağlığında ve cilt yüzeyinde uyku pozisyonlarınız önem arz etmektedir. Uyku düzeni cildi nasıl etkiler? Cilt sağlığında nelere dikkat etmeliyiz? cilt sağlığında uykunun önemi nelerdir? Yüzdeki kırışıklıkların uyku ile ne gibi ilişkisi olabilir? Tüm sorularınıza bu haberde cevaplamaya çalışalım.

Hindistanlı bilim adamı Kiran Lohia Sethi, uyuduğunuz yastığın cildinizi etkileyebileceğini ve ciltte asimetrik kalıplara yol açabileceğini ve hatta akneye neden olabileceğini düşünüyor.

Bazen, cildiniz sağlıklı beslenme ve egzersiz rutinine cevap vermez ve bu sizin uyku düzeniniz yüzünden olabilir ! Dermatolog Dr Kiran Lohia Sethi, uyuduğunuz yastığın cildinizi etkileyebileceğini ve ciltte asimetrik dokulara yol açabileceğini ve hatta akneye neden olabileceğini düşünüyor. Instagram sayfası son yayınlarından birinde, uyku düzeninizin cildinizi nasıl etkilediğini, uykunun en iyi pozisyonunu ve takip edilecek cilt ürünleri açısından uygun uyku rutinini anlatıyor.

Dr Kiran Lohia'ya göre, uyumanın yolu cildinizin yaşlanma şeklini etkileyebilir ve aynı zamanda sivilcelerinizin şansını da etkiler. Instagram videosunda şöyle diyor: "Yüzünüzün bir tarafında uyuyorsanız, o taraf daha düz ve yüzünüzün diğer tarafından biraz farklı olabilir. Yaşlandıkça, cildinizin bu asimetrisi devam edecektir. Yüzünüzün bir tarafında düzenli olarak uyuduğunuzda kötüleşir. "

Yüzün bir tarafında uyumak sivilce, kırışıklıklara neden olabilir 

Hastalarının botox ve dolgu maddeleri üzerinde çalışırken, yüzlerinin iki tarafındaki asimetriyi dengelemeye çok zaman ayırdığını belirtmektedir. Yüzün bu asimetrisi, sadece uyku şeklinizi değiştirerek normale dönebilir. Yüzünüzün bir tarafına her gün 8 saat boyunca baskı yapmak cilt için çok zararlı olabilir.

Ayrıca, yüzlerinin bir tarafında uyuyan insanların daha fazla kırışıklık yaratma olasılığı daha yüksektir. "En iyi uyku şekli sırtınızda uyumaktır," diyor Dr Kiran Instagram videosunda.

Yüzünüzde uyuyarak da sivilce oluşabilir. Böylece, uyumanın en sağlıklı yolu yüzünüzde aşırı asimetri ve akne oluşumunu engelleyeceğinden sırtınızın üzerinde uyumak ve hatta daha genç görünmenize yardımcı olabilir.

Kiran, ipek kumaştan yastıklar üzerinde uyumanın da cildiniz için iyi olabileceğini öne sürüyor. Antiseptik olarak davranır ve uyumak için yumuşak ve temiz bir kumaştır.

4 cilt sağlığı için uyku ritüel güzellik ürünleri olmalı

1. Dr Kiran, dut ipek yastıkların cilt bakım rutininize mükemmel bir katkı olduğunu söylüyor. Bu yastıkların 2 veya 3'ünü ve ter ve bakteri kurtulmak için düzenli olarak yıkayabilirsiniz.

2. Bir dut ipek göz maskesi, uyurken gözlerinizi nemlendirmek için harikadır.

3. Retinol serumu cildiniz için geceleri mükemmeldir.

4. Uyurken cildinize bir nemlendirici maske de koyabilirsiniz. Bu, uyku sırasında cildinin kurumasını hissedenler için faydalıdır.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2018, 17:46
YORUM EKLE