Sonsuza kadar genç kalmanın sırrı sıvı kolajen. İçilebilir sıvı kolajen nedir?

Bıçak altına yatmadan ve pahalı ücretler ödemeden genç kalamaz mıyız? Sizi sıvı kolajen ile tanıştıralım…

SAĞLIK 25.09.2018, 17:13
Sonsuza kadar genç kalmanın sırrı sıvı kolajen. İçilebilir sıvı kolajen nedir?

Bir kadın kaç yaşında olursa olsun, ister 20, ister 40 ister 50, aynaya her baktığında parlak, canlı, sağlıklı ve gergin bir cilt görmek ister. Çünkü cildiniz güzelse siz de güzelsinizdir. Fakat ne yazık ki yaş aldıkça, aynaya baktığımızda hayalimizdekinden biraz daha farklı bir cilt ile her geçen gün yeni bir kırışıklıkla karşılaşırız. Süratle gelen bu kırışıklıkları engellemek için yapmadığımız şey kalmaz: botoks, Fransız askısı, yüz gerdirme, dolgu gibi bıçak ve iğne gerektiren maliyeti fazla işlere girişiriz.Kolajen eksikliğinde ne gibi durumlarla karşılaşırız?

Kolajen, vücumuzdaki proteinin içerisinde % 30’luk miktarda bulunan başka bir çeşit proteindir. Bu protein 20’li yaşlarda daha az salgılanmaya başlarken, 40 yaş ve sonrasında salgılanma miktarında ciddi bir azalış olur ve cilt yapımızın kalitesi bozularak, kırışıklıklara, göz altı morluklarına ve yüzde yer yer çökmeye neden olur. Yaşlanmamızın yüzdeki etkisini gösteren asıl sebebi kolajen üretiminin gittikçe yavaşlayarak en sonunda durmasıdır. O halde daima genç kalmak istiyorsak çare, sıvı kolajende!

İçilebilir sıvı kolajen nedir?

Sıvı kolajen, vücudumuzda azalan kolajen miktarımızın yerine dışarıdan alınabilecek sıvı kolajen takviyesidir. Sıvı kolajeni içeceğinizle karıştırarak tüketin ve her yaşta genç kalmanın sırrını çözmüş olun. Yapılan klinik araştırmalara göre 30 günlük sıvı kolajen kullanımında ciltte % 70 oranında kırışıklıkları azalttığı, % 76 oranında cilt tonunun renginde eşitlik sağladığı, %100 olarak cilt için gerekli nemi sağladığı ve %42 oranında gözenekte azalma gösterdiği tespit edildi.

Nereden sıvı kolajen alıp tüketebiliriz?

Her kozmetik ürününde dikkat etmemiz gereken noktalar olduğu gibi sıvı kolajen seçiminde de başlıca dikkat etmemiz gereken konular vardır. Unutmayalım ki, kullandığımız en basit kozmetik ürün bile sağlık açısından bir risk taşır. Burada asıl önemli olan şey, kendimiz için en uygun ürünü seçebilmektir. Sıvı kolajen seçiminde dikkat edilmesi gereken öncelikli nokta, amino asitlerin en küçük parçalara ayrılmış olanının seçilmesidir. Böylece vücudumuz sıvı kolajeni zorlanmadan hazmedecektir. Sonraki önceliğimiz ise mutlaka klinik olarak test edilmiş sıvı kolajen markası kullanmak olmalıdır. Aksi halde geri dönüşü olmayan hasarlarla karşılaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
25°
açık