Migrene ne iyi gelir? O bitki tedavi sürecini hızlandırıyor

Eğer sizinde başınız şiddetli ve zonklayıcı şekilde ağrıyor, yanı sıra mide bulantısı ve ışık, ses, koku gibi hassasiyetler yaratıyorsa migren olma ihtimaliniz çok yüksek. Peki migrenle nasıl baş ederiz? Çözümü nedir?

Migrene ne iyi gelir? O bitki tedavi sürecini hızlandırıyor

İLK ADIM NEDENİ BULMAK

Migren ağrısının alerji, kireçlenme, hormonal nedenler veya genetik olmak üzere birçok tetikleyici sebebi var. İlk başta bunu tespit etmek ve bu konuları çözüme ulaştırmak tedavi sürecimizde bize yardımcı olacak olan baş unsurdur.

%100 DOĞAL BİR ÇÖZÜMÜ VAR MI?

Birçok migren hastası günümüzde ağır ilaçlar kullanmakta ve bu ilaçları yanından ayırmadan onlara bağımlı yaşamaktadır. Bu ağır ilaçların birçok yan etkisi bulunmakta ve migren hastaları  bir de bu yan etkilerle baş etmek zorunda kalmaktadır. Uzmanlar ise bunun doğal bir yöntemi olduğunu söylüyorlar o da Biberiye Çayı...

BİBERİYE ÇAYI NASIL YAPILIR? NE SIKLIKLA TÜKETİLİR?

1 su bardağı kaynar suyun içine 5 gram biberiye koyup 9 dakika boyunca kaynatmalı ve günde en fazla 3 bardak olmak üzere 1 ay süreyle içmeliyiz. Uzmanlar bu çayı içtiğimizde hemen bir sonuç almamıza rağmen düzenli şekilde bir ay süreyle içtiğimiz takdirde kalıcı bir sonuca ulaşacağımızı belirtmektedirler. 

YORUM EKLE