banner527

İkiz bebek buluşması! Birlikte hayata tutundular...

İkiz bebek buluşması! Birlikte hayata tutundular...

İzmir Özel Can Hastanesi’nde eşine az rastlanan sürpriz bir gelişme yaşandı. Aynı günde doğan iki ikiz bebek, yoğun bakım servisinde yan yana duran kuvözlerde hayata bağlandı. Işıl-Mine ve Alp-Sarp ikizler, aynı gün taburcu edilerek ailelerine kavuştu.

İzmir Özel Can Hastanesi’ne tedavileri yapılan Işıl-Mine ve Alp ve Sarp ikizler yeni doğan yoğun bakım servisinden aynı gün taburcu olarak, ailelerine teslim edildiler.

Gülizar ve Hakan Şentürk çiftinin tek yumurta ikizleri Alp ve Sarp Şentürk 34 haftalıkken doğdular. Akciğerleri yeterli gelişemediğinden solunum desteği almaları gerektiği için yenidoğan yoğun bakıma alındılar. Ertesi gün ise, 33 haftalık doğan solunum ve beslenme yetersizliği yaşayan Bahar ve Taylan Eren’in ikizleri Mine ve Işıl bebekler de yine Can Hastanesi’nde yeni doğan yoğun bakıma geldiler. Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlu Hekimi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr.Cem Çiçek ve ekibi tarafından takip edilen çift ikizler 21 gün sonra taburcu edildiler. Dr. Cem Çiçek, erken doğan ikizlerin ilk geldiğinden bu yana gerekli tüm destek ve bakım sayesinde yeterli kiloya ulaştıklarını, solunumlarının ve beslenmelerinin normale döndüğünü belirterek, her gün bebeklerini emzirmek için hastaneye gelen annelere de özverilerinden dolayı teşekkür etti. Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesinde aynı anda bir çok bebeği titizlikle takip ettiklerini belirten Çiçek, ikiz bebekleri aynı gün sağlıkla annelerinin kucağına teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler.

İKİZLERİN AİLELERİ DE BİRBİRLERİNİ TEBRİK ETTİ

Manisa’da devlet memuru olan Avukat Bahar Eren, ikiz kızlarının doğumunun da Can Hastanesi’nde gerçekleştiği belirterek, “Doğumdan bugüne her anımızda bize destek olan tüm ekibe çok teşekkür ederiz. Kızlarımı bugün sağlıkla evimize götürmenin mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu. İkiz bebeklerin aileleri birbirlerini tebrik ederek, takip kontrollerinde Dr.Cem Çiçek’te tekrar buluşmak için sözleştiler.

YORUM EKLE