Gündem

Sağlık Bakanlığı’ndan flaş aşı uyarısı: Bu mesaja sakın cevap vermeyin!

Sağlık Bakanlığı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile vatandaşları aşı dolandırıcılıklarına karşı uyardı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma’ konulu mesajlara cevap vermeyin.” İfadelerini kullandı.

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de aşılama hakkında çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara flaş bir uyarı yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığı resmi twitter hesabı üzerinden yayınladığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Sizi arayıp ‘Sağlık Bakanlığından arıyoruz, aşılama konusunda önceliklisiniz, kaydınızı oluşturalım’ diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere; adınızı ve adresinizi vermeyin veya telefonunuza gelebilecek ‘Aşı Randevu Oluşturma’ konulu mesajlara cevap vermeyin. Covid-19 aşı uygulaması konusunda gelebilecek çağrı ve mesajlara itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amaçlarının dolandırıcılık olduğunu unutmayınız! Covid-19 aşı uygulaması ile ilgili güncel ve güvenilir bilgiye T.C. Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarını takip ederek veya size en yakın sağlık kuruluşuna danışarak ulaşabilirsiniz.”