Gündem

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘dolandırıcılık’ uyarısı!

Sağlık Bakanlığı, bakanlığa aitmiş gibi sunulan sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı’ndan dolandırıcılık uyarısı geldi. Koronavirüs sonrası başta Hayat Eve Sığar (HES) olmak üzere birçok uygulamanın hayatımıza girmesini fırsat bilen dolandırıcılar, bakanlığa aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulamasıyla vatandaşların dolandırılmaya çalışıyor.

SAHTE TELEFONLAR VE İNTERNET SİTESİ!

Sağlık Bakanlığı’nın Twitter hesabından, sahte internet sitesi ve telefon uygulamasına ilişkin paylaşım yapılırken, “Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz” denildi.

“HER AİLEYE 3 BİN LİRA DESTEK VAADİ”

Dolandırıcıların “her aileye 3 bin lira pandemi desteği ödemesinde bulunulacağı” vaadiyle kısa mesaj gönderdiği belirtilen paylaşımda, şunlar kaydedildi:
“Resmi kaynağı olmayan yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz. Bilgiye resmi kaynaklardan ulaşın, doğru bilginin yayılmasına destek olun.”