GündemKamu

Sağlık Bakanlığı 14 branşta 12 bin personel alımı yapacak!

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 12 bin personel alımı yapılacağının müjdesini vermişti. Bakan Koca, resmi twitter hesabından 12 bin personel alımına ilişkin yeni açıklamada bulundu. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamada, alımların 14 branşta gerçekleştirileceği bildirildi.

Bakan Koca’nın 12 bin personel alımı müjdesinden sonra vatandaşlar alımların hangi kadrolar için gerçekleştirileceğini merak ediyordu. Bakan Koca, resmi twittet hesabı üzerinden alımların hangi branşlarda gerçekleştirileceğini açıkladı. Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalarda, “Bakanlığımız; 7.000’i hemşire, 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni, 14 branşta 12 bin sağlık personeli alacak. Tercih Kılavuzunun yayınlanmasını müteakip mülakatsız atama yapılacak. Pandemi mücadelemizin bu zor günlerinde, atamalar bize güç katacaktır.” İfadeleri kullanıldı

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı:

12 Bin Sağlık Personeli Alımına Başlıyoruz

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde hizmet edilmek üzere KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 12 bin sağlık personeli alıyoruz.

7.000’i hemşire 1.700’ü ebe ve 2.864’ü sağlık teknikeri/teknisyeni olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Ordoloh, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında alım yapılacak.

12.000 pozisyonun il ve sağlık tesisi dağılımın da yer aldığı listeler, ÖSYM Başkanlığına teslim edildi.

Gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak ve adaylar tercihlerini bu Kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile yapılacak olan atamalarda mülakat olmayacak. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir. Covid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu zor dönemde, bu atamaların bize güç katacağına ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Sağlık camiamıza hayırlı olsun

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu