Gündem

Sağlık Bakanı Koca’dan Kritik Açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak Süper Lig şampiyonu olan Başakşehir ve ligte kalan Konyaspro'u kutladı. Ayrıca Bakan Koca kutlamaların toplum sağlığını gözetir tarzda olmasını beklediklerini vurguladı.

Dün akşam İstanbul’da oynanan Başakşehir Kayserispor maçının ardından Başakşehirspor Süper Lig şampiyonluğunu garantileyerek şampiyonluğunu ilan etti. Bunun ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli bir açıklama yaptı. Bakan Koca açıklamalarında kutlamaların toplum sağlığını gözetir tarzda olmasını istedi.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul’da oynanan Başakşehirspor- Kayserispor, Trabzon’da oynanan Trabzonspor- Konyaspor maçlarında, taraftarı maç sonunda salgın tedbirlerine uymaya davet ediyoruz. COVID-19 günlerinde centilmenlik kurallarına maske, mesafe ve toplum sağlığı da eklendi. İyi seyirler.

SÜPER LİG’DE kalma başarısını gösteren Konyaspor’u ve Süper Lig’de şampiyonluğu garantileyen Başakşehirspor’u kutluyoruz. İki kulübün de taraftarından KUTLAMALARIN toplum sağlığını gözetir tarzda olmasını bekliyoruz. COVID-19 şartlarında taraftarlık da biraz değişmeli.”

İşte Bakan Koca’nın paylaşımı:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu