Afyonkarahisar haberleriAydın HaberleriDenizli HaberleriEge HaberleriGündemİzmir HaberleriKütahya HaberleriManisa HaberleriMuğla HaberleriSağlıkUşak Haberleri

Sağlık Bakanı Koca Ege Bölgesi İçin Duyurdu! Ege’de Artış Var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Ege Bölgesi’nde bulunan o ilin de artık mavi kategoride olduğunu söyledi. Koca paylaşımında, “Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı Uşak’ta da %75’i geçti. Böylece mavi il sayımız 24’e ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım” ifadelerini kullandı.

Resim

Ege Bölgesi’nde Aşılama Oranları

Sağlık Bankanı Fahrettin Koca her gün olduğu gibi dün de 6 Ekim Perşembe tarihli Günlük Covid-19 Tablosunu paylaştı. İllere göre aşılama oranlarının da gösterildiği tabloda, Ege Bölgesi’ndeki aşılama oranları dikkat çekti. Neredeyse tüm Ege aşılama çalışmalarında mavi kategoriye geçti. Muğla’da aşılama oranı 79,4 olurken, İzmir’de bu oran 77,2, Manisa’da 75,8 oldu. Aşılama oranı Aydın’da 76,4 olurken Uşak’ta 75,1, Denizli’de 76,2, Kütahya’da 71,5 oldu. Ege Bölgesinde en düşük aşılama oranı 69,4 ile Afyonkarahisar’ın oldu.