Ege HaberleriGündemİzmir HaberleriYerel

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamada bulundu! 8 bin 844 sözleşmeli personel alıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı olan resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz." bilgisini vererek tercih yapacakları tarihleri açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ÖSYM tarafından yapılacak olan merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli ile ilgili resmi Twitter hesabından duyuruda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.” ifadelerini kullandı.

TERCİH TARİHLERİNİ AÇIKLADI
Açıklamada, “Bakanlığın taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.” bilgisini veren Koca, şunları kaydetti:
“Bu kapsamda, 3 bin 762’si hemşire, bin 91’i ebe ve 3 bin 476’sı sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında alım yapılacak. Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar, tercihlerini 14-20 Şubat 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.”

“GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”
Bakan Koca, 2020 yılı sözleşmeli sağlık personeli alımına esas planlama çalışmalarının da bittiğini vurgulayarak, “Pozisyon ihdası ve açıktan atama izni için ilgili kurumlarla görüşmelerimiz devam ediyor.” ifadesini kullandı.
Atamaların, vatandaşlara daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirten Koca, atamaların sağlık camiasına hayırlı olması temennisinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu