Gündem

Sağlık Bakanı duyurdu: Son 1 ayda bu yaş grubu virüse yakalandı!

Türkiye’de artan vakalara karşı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tedbir uyarıları devam ediyor. Bu kapsamda resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Bakan Koca, son 1 ayda corona virüsüne yakalananların yaş grubu hakkında açıklamada bulundu.

Türkiye’de corona virüsü vakaları günlük olarak bin 600’ün üzerine çıktı. Bu nedenle Bakan Koca vatandaşlara tedbirlere uymaları konularında çağrıda bulunuyor. Bu kapsamda Bakan Koca, sosyal medya üzerinden virüse yakalananların yaş grupları hakkında açıklamada bulundu.

100 kişiden 40,1’i 20-40 yaş arasında

Bakan Koca resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Son bir ayda Koronavirüs’e yakalanan 100 kişiden 40,1’i 20-40 yaş aralığındaki gençler. Zatürre gelişen hastaların da %11’i yine bu yaş grubundan. Gençlerimiz kendilerini ve büyüklerimizi korumak için tedbirlere uyumda örnek olmalı. Virüse karşı GÜCÜMÜZ BİRLİKTE TEDBİR.” İfadelerini kullandı.

Vaka sayısı en çok artan iller

Ayrıca son 1 haftada vaka sayısının en çok arttığı illeri sıralayan Bakan Koca, “Son hafta günlük hasta sayısı en çok artan illerimiz; Van, Karaman, Erzincan, Çankırı ve Kayseri. Ağır hasta sayısı en çok olan illerimiz; İstanbul, Ankara, Konya, Erzurum ve Yozgat. Tedbirlere birlikte uyarak başarılı olabiliriz. Birlikte tedbirli olalım. http://covid19.saglik.gov.tr” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu