Gündem

‘Rusya’nın hedefindeki ülke belli oldu’ iddiası! Haritayı ifşa etti

Rusya’nn Ukrayna’ya saldırıları devam ediyor. Yaşanan olaylarla birlikte yeni gelişmeler de yaşanıyor. Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’na hitap ederken gösterdiği harita dikkat çekti. Lukaşenko’nun gösterdiği haritada Rus birliklerinin Ukrayna içindeki hareket yönü net bir şekilde görüldü. Buna göre, Rusya’nın hedefindeki bir sonraki ülkenin Moldova olacağı iddialarını gündeme getirdi.

Lukaşenko, Ukrayna topraklarına Belarus’tan saldırı gerçekleştirildiğine ilişkin iddiaları harita üzerinden yalanladı. Fakat canlı yayında gösterilen haritadaki işaretler dünya basınına bomba gibi düştü.

HARİTADA DİKKATLERDEN KAÇMADI

Lukaşenko’nun BM genel Kurulu’na hitap ederken gösterdiği haritada Rus birliklerinin Ukrayna içindeki ilerleyişi açıkça görüldü. Yanlışlıkla gösterildiği düşünülen haritada bir şey ise dikkatlerden kaçmadı.

“SIRADAKİ ÜLKE BELLİ OLDU” İDDİASI

Ukrayna’nın güneyindeki Odessa kenti üzerinden Moldova’nın Ukrayna sınırındaki Rus ayrılıkçıların yaşadığı Transdinyester bölgesine çekilen ok işareti, akıllara Rusya tarafından askeri müdahalede bulunulacak sonraki ülkenin Moldova olacağı iddialarını getirdi.