Gündem

Rusya’da nasıl çalışılır? Rusya’da çalışma vizesi için neler gerekli? 

Son zamanlarda Rusya’da çalışma saatlerinin esnekliğinden dolayı vatandaşlar Rusya’da çalışma vizesi için nelerin gerekli olduğunu araştırmaya başladı. Rusya Federasyonu’na 90 gün süreli çalışmak amacıyla gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşlarının ‘Rusya Çalışma Vizesine’ başvuru yapması gerektiği öğrenildi.

3 AY TEK GİRİŞ – 3 YIL ÇOK GİRİŞ

Rusya çalışma vizesi-Rusya işçi vizesi kalış süresi 3 ay tek girişten – 3 yıl çok girişe kadar periyodlar halinde alınan davet süresi kadar kalış ve resmi çalışma izini sağlamaktadır. Çalışma vizesi ve İşçi vizelerinin üzerinde РАБОТА ПО НАЙМУ ibaresi yer almalıdır.

Başvuru sahibi Rusya’daki Göçmen Bürosu’na başvurarak çalışma vizesinin süresini uzatabilmektedir. Çalışma vize süresinin uzunluğu, yapılan iş anlaşmasına bağlı olarak Rusya Federasyonu tarafından belirlenecektir.

İSTANBUL, ANTALYA VE TRABZON RUSYA BAŞKONSOLOSLUĞU

Çalışma vizesi başvurularıyla ilgili karar mercii İstanbul, Antalya ve Trabzon Rusya Başkonsolosluğu ve Rusya Büyükelçiliği’dir. Bu temsilciliklerdeki vize yetkilileri değerlendirme yaparken başvuru sahibinden ek evrak isteyebilir ya da yüz yüze görüşmeye çağırabilir. Böyle bir durumda vize işlem süresinin uzayacağını unutmayınız.

Yazımızın devamında Rusya Çalışma vizesi, gerekli evraklar ve davetiye formatı hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz 2021 güncel evrak listesi ve vize prosedürü hakkında bilgi almak isterseniz help@eagvs.com adresine mail göndererek merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.