Gündem

Rusya’da koronavirüs vaka sayısında rekor artış!

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına aldı. Gelen bilgilere göre, Rusya'da son 24 saatte koronavirüs vaka sayısında rekor artış görüldü. İşte son durum...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle Rusya’da mücadele ediyor. Rusya’da son 24 saatte 10 bin 633 kişide daha koronavirüs tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 134 bin 687 kişiye ulaştı. Öte yandan toplam can kaybı ise 1280’e ulaştı.

ÜLKEDE VAKA SAYISINDA REKOR ARTIŞ

Ülkede 10 bin 633 kişide daha virüs tespit edilmesiyle toplam vaka sayısı 134 bin 687’ye yükseldi. Ayrıca Corona Virüs nedeniyle 58 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybının 1280’e çıktığı aktarıldı.

 

RUSYA’DA ÇARPICI RAPOR

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında son 24 saatte 9 bin 623 yeni vaka tespit edilen Rusya’dan çarpıcı bir rapor yayımlandı. Rusya Tüketici Davranışları Araştırma Merkezi Roskaçestvo ile Online Market Intelligence adlı araştırma kurumunun birlikte gerçekleştirdiği ve karantina döneminde yapılan araştırmaya göre Ruslar, karantina boyunca daha sağlıklı yaşamaya başladı. Alışveriş alışkanlıkları değişen Rusya halkının yüzde 45’i içkiyi bırakırken, yüzde 38’i tatlı yiyecekleri yemediğini açıkladı. Araştırmaya katılan Rusların yüzde 35’i, endüstriyel et ürünü olan sosisi yemediklerini ifade etti.

ALKOL SATIŞLARI YÜZDE 41 AZALDI

Sağlıklı yaşadıklarını açıklayan tüketicilerin yüzde 67’si 55 yaş üstü kişiler ve karantinanın başlamasıyla yiyecek alışveriş masraflarının azaldığını beyan ettiler. Rusya’da yayın yapan bir gazetenin yayınladığı başka bir ankete göre ülkede votka satışlarının yüzde 41 oranında azaldığı bildirildi.