Personel Alımı

Rotterdam Başkonsolosluğuna TC vatandaşı sekreter alınacak: Lise mezunları başvurabilir!

Rotterdam Başkonsolosluğuna sekreter alımı için ilan verildi. Söz konusu ilanda alımlar için başvuracak olanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerektiği bildirildi. Lise mezunu olanlar da sekreter kadrosu için başvurularını yapabilecekler.

Dışişleri Bakanlığı sözleşmeli sekreter alımı için ilan verdi. Verilen ilanda T.C. Rotterdam Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar için başvuracak olanların çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmesi gerektiği bildirildi. Başvuran adaylar arasından kadroya seçilen sözlü, uygulamalı ve yazılı sınav sonucunda belirlenecek.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2. Sınav tarihi itibarıyla 46 yaşından gün almamış olmak,
3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolaylı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,
6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
8. Çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek (ayrıca İngilizce bilgisi tercih nedenidir),
9. Bilgisayar kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER:

1. Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.)
2. Türk pasaportuna sahip adayların pasaport örneği ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
3. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.
4. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.
5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti. (Yurt dışındaki okulların denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının değerlendirilmeye alınabilmesi için Kariyer Kapısı üzerinden yapılan başvuru sırasında “Diğer Belgeleriniz” bölümünden “Denklik Gösterir Belge” alanına denklik belgelerini mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.)
6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

BAŞVURU TARİHİ:

Başvurular 21 Kasım Pazar 2021 TSİ 10.00 ile 6 Aralık 2021 Pazartesi, TSİ 23.59 arasında e-Devlet üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden alınacaktır.