EkonomiGündem

Resmen belli oldu: Memurlar, emekliler ve tüm çalışanlara maaş zammı açıklandı!

Tüm çalışanlar ve emekliler Temmuz ayında maaşlara yapılacak enflasyon iyileştirmesini merakla beklerken AK Parti kanadından son dakika açıklamaları geldi.  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, alım gücünün artacağını müjdeledi. İşte detaylar…

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu flaş açıklamalarda bulundu. Engelliler Haftası’nın tüm dünyada engellilerin yaşam kalitesini yükseltecek, hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımların atılmasına vesile olmasını diledi.

Engellilerin sorunlarının çözümünün öncelikleri arasında yer aldığını belirten Akbaşoğlu, sosyal devlet ilkesinin gereği olarak engellilere dair eğitimden sağlığa, iş hayatından evde bakım hizmetlerine kadar birçok düzenlemenin yapıldığını vurguladı. Akbaşoğlu, “2030 Engelsiz Vizyon Belgesi’ni ortaya koyan AK Parti iktidarları her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmuştur, olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

ALIM GÜCÜ ARTACAK

İktidarın sıkıntıları gördüğünü ve bunların aşılmasıyla ilgili her yeni paketi kamuoyu ile paylaştığını dile getiren Akbaşoğlu, “Alım gücünü artırmak suretiyle bütün vatandaşlarımızın durumunu iyileştireceğimizin bilinmesini isterim. Bu manada temmuz ayında bütün çalışanlarımızla ilgili, memur ve emeklilerimizle ilgili gerçekten iyileştirici paketlerimizi ve düzenlemelerimizi toplumla paylaşacağımızı ve bu sıkıntıların alım gücünü artırmak suretiyle giderileceğini, bu konuyla ilgili her türlü kanuni düzenlemenin yapılacağını da ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.