Gündemİzmir Haberleri

Resmen açıklandı: Bayramda İzmir’de hava nasıl olacak?

Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ancak yine de vatandaşlar bayramda havanın nasıl olacağını merak ediyorlar. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından İzmir’de bayramda havanın nasıl olacağı açıklandı.

MGM bayram günlerine ilişkin hava durumu değerlendirmelerini paylaştı.

İşte MGM tarafından yapılan o açıklamalar:

Arefe günü ve Ramazan Bayramı süresince hava durumu, Perşembe günü Van ve Hakkari çevrelerinin, Cuma günü ise Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının yurdun batı kesimlerinde mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenirken kuzey, iç ve doğu bölgelerde ise mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Arefe günü (12.05.2021 çarşamba)Ülkemizin kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 1. Günü (13.05.2021 Perşembe): Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 2. Günü (14.05.2021 Cuma): Marmara, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusu parçalı bulutlu, Edirne, Kırklareli, Van ve Hakkari çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Bayramın 3. Günü (15.05.2021 Cumartesi): Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Ankara, İstanbul ve İzmir İçin Tahmin Edilen Hava Durumu:

Ramazan bayramı boyunca Ankara, İstanbul ve İzmir’de yağış beklenmiyor.

Ankara’da hava sıcaklığının 25-31 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul’da hava sıcaklığının 23-28 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

İzmir’de hava sıcaklığının 26-30 C derece civarında olacağı tahmin ediliyor.